TRAKYA’YI HEYECANLANDIRAN AÇIKLAMA

371 okunma

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, “ Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı adayımızda olacak özellikleri tarif ettiği konuşmasından sonra tüm Trakya gibi ben de heyecanlandım. Genel Başkanımızın kavga etmeyen, ekonomi bilen ve başarı öyküsü olan adayımız olacak açıklaması bende hepimizin Faik Abisi olan hemşerimiz, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Faik Öztrak’ın ismini çağrıştırdı. Dedi.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Siyaset hayatı boyunca her zaman polemik ve kısır çekişmelerden uzak durmuş, yapıcı eleştiriler getirmiş, devlet adamı saygınlığıyla siyasetin dinamizmini harmanlayarak ifa ettiği her görevde devlete ve millete bağlılığıyla üretken bir kişi olan Faik Öztrak’ın adaylığı, Trakyalı hemşerilerimiz tarafından siyaset üstü bir bakışla desteklenecektir. Kamudaki hizmetine Devlet Planlama Teşkilatı’nda (DPT) başlayan Faik Öztrak; bu kurumda Daire Başkanlığı, Genel Müdürlük, Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ardından Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı oldu. “ Dedi.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul sözlerine şöyle devam etti. “Bana göre ülkemiz için yerine getirdiği en büyük görev 2001 krizinden sonra devraldığı Hazine Müsteşarlığıdır. Uzun yılların kötü ve sorumsuz ekonomi yönetimi sonucu 2001 yılında patlayan krizin ardından, çok ağır şartlarda görevi teslim alanekibin Hazine Müsteşarlığını yaptı. Ekonomide önemli bir uzman olan Faik Öztrak, Güçlü Ekonomiye Geçiş Programı’nın hazırlanmasında, uygulanmasında ve uluslararası müzakerelerinde, bürokrasi ayağınınüst düzey koordinasyonunu yapan isimdi. Ekonomiyi yakından takip eden herkesin çok iyi bildiği gibi AKP, 2007 yılına kadar, Sayın Faik Öztrak’ın hazırlayıcıları arasında olduğu ekonomi programının yarattığı rüzgarla 2007’ye kadar gidebildi. TBMM’nin 23’üncü, 24’üncü, 25’inci ve 26’ncı dönemlerinde milletvekili seçilen Sayın Faik Öztrak, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği, NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Ekonomi ve Güvenlik Komitesi Başkanlığı görevlerinde bulundu. Halen NATOPA Transatlantik Ekonomik İlişkiler Alt Komitesi Başkanı olan Faik Öztrak iyi derecede İngilizce ile Fransızca biliyor. CHP’nin ekonomi kurmaylarından olan Faik Öztrak bugüne dek CHP’de sırasıyla Ekonomi Politikaları, İşveren Sendikaları ve Kuruluşları, Dış İlişkiler (Vekaleten) Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Sayın Faik Öztrak şu anda CHP’nin Sosyal Politikalar Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Arkasında nitelikli bir eğitim ve güçlü bir başarı öyküsü olan Sayın Faik Öztrak’ın partimizin ve Genel Başkanımızın takdiriyle Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesi sadece Trakya’yı değil, Anadolu’yu da heyecanlandıracak ve gururlandıracaktır. “ Dedi. (Haber Merkezi)

 

                                                          

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top