ULAŞ YURDAKUL, “MALKARAMIZIN ADINI DÜNYADA DUYURACAK TAEKWONDO SPORCULARIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUM”

207 okunma

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, ülkemizi, şanlı bayrağımızı ve Malkaramızı Avrupa Taekwondo Şampiyonası'nda temsil edecek olan Malkara Taekwondo Spor Kulübü sporcuları Feyza Nur Akçay, Beste Türkoğlu, Ali Bıçakçı ve Barış Bıçakçı’ya başarılar diledi.

Malkara Taekwondo Spor Kulübü kurucusu ve antrenörü Gökhan Fındık sporcularının başarılarıyla ilgili olarak verdiği bilgilerde; “01.06.2018 - 10.06.2018 tarihleri arasında Bulgaristan'ın Plovdiv şehrinde düzenlenen tüm Avrupa'dan yüzlerce sporcunun katıldığı 1.Avrupa Multi Avrupa Çoklu(yıldızlar gençler ümitler büyükler) oyunlarında Feyza Nur Akçay 59 kiloda yıldızlar kategorisinde elde ettiği 2.lik derecesi neticesinde 29.11.2018 - 02.12.2018 tarihleri arasında İspanya'nın Barcelona kentinde düzenlenecek olan Avrupa Taekwondo Şampiyonası'nda Milli takımımızı direkt temsil etme hakkı kazandılar. Yine aynı turnuvada elde ettikleri derecelerle sırasıyla gençlerde Beste Türkoğlu 2.lik, ümitler 87 kiloda Ali Bıçakçı 3.lük, yine gençler 69 kiloda Barış Bıçakçı elde ettiği 3.lük dereceleriyle 8-11 Kasım 2018 tarihleri arasında Polonya'nın Varşova şehrinde düzenlenecek olan Avrupa Taekwondo Şampiyonası'nda Ümit Milliler olarak ülkemizi, şanlı bayrağımızı ve Malkaramıza seçmelere girmeden kotalı olarak direkt temsil etme hakkı kazandılar. İnandığım bu uğurda yola çıkarken kendime hedefler koymuştum. Fakat sanırım bu hedeflerim biraz erken gerçekleşti. Kulüp olarak bir sonraki hedefimiz Malkara'dan Olimpiyat sporcuları çıkartmak ve milli sporcuların sayısını arttırmak. Tüm bunların yanı sıra başarıya giden yolda yalnız değildik. Bu yolda bizlerin yanında duran ve desteğini esirgemeyen Sayın Malkara Belediye Başkanımız Ulaş Yurdakul'a teşekkür ederim.” dedi.

Sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirten Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul;“ Malkaramızın adını dünyada duyuracak Taekwondo sporcularımıza başarılar diliyorum. Milli alanda başarılı sporcular yetiştirmek bizim için gurur verici. Eminim sporcularımız katılacakları turnuvada şanlı Türk Bayrağımızı göndere çektirip Türkiye'mizi ve Malkaramızı gururlandıracaklardır. Malkara Taekwondo Spor Kulübü kurucusu ve antrenörü Gökhan Fındık'a da başarılı sporcular yetiştirdiği için teşekkür ederim. Avrupa Taekwondo Şampiyonası'nda başarılar dilerim.” dedi. (Nurdan Yavuzcan)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top