UYKU PROBLEMLERİ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ EĞİTİMİ VERİLDİ

197 okunma

TESKİ personeline “Uyku Problemleri ve Çözüm Önerileri” konulu eğitim verildi.

Personelin çalışma saatlerine göre iş ve özel hayatını programlamasına yönelik konuların anlatıldığı eğitim, TESKİ Süleymanpaşa Hizmet Binası Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Eğitimi Beykoz Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Gülten Kaptan Ateşoğlu verdi.

Prof.Dr. Ateşoğlu eğitim öncesi TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa’yı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında TESKİ’nin çalışmaları ve personelin çalışma sistemi hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Ziyaretin ardından Genel Müdür BAŞA da eğitime katıldı. Eğitime ilçelerde de hizmette bulunan TESKİ personeli katıldı.

Personelin vardiyalı ve nöbet usulü çalışmalarda karşılaşılan uyku problemleri ve sonrasında yaşanan uykusuzluk ile nasıl başa çıkışacağı konusunda bilgilendirme yapıldı. Aynı zamanda ofis, saha, depo vb. alanlarda görevli olan çalışanların, uykusuzluk probleminden kaynaklanabilecek iş kazalarının önüne geçmek adına nasıl bir uyku düzeni olması gerektiği hakkında bilgi verildi.

Yetişkinlerin sağlıklı çalışması adına uyku aralıkları, yaşanan uykusuzluk sorunları ve buna karşın alınması gereken önlemlerden bahsedilerek fizyolojik, psikolojik sağlık sorunları etkileri ve yol açtığı hastalıklar anlatıldı. (Haber Merkezi)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top