YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ SINAVI (YÖS-2018) NKÜ’DE YAPILDI

300 okunma

Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) Namık Kemal Üniversitesi Kampüsünde yapıldı.

Sınava geçen yıllarda olduğu gibi bu sene de dünyanın farklı ülkelerinden (Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Brezilya, Danimarka, Kanada, Kazakistan, Hollanda, Ukrayna, Almanya, Irak, Mısır, Filistin, Yunanistan, Bulgaristan, Suriye, Türkmenistan, Çin, İran, Rusya, İtalya vb.) katılan öğrenciler sınava yoğun ilgi göstermişlerdir. 2016 yılında gerçekleştirilen YOS sınavına 684 öğrenci müracaat ederken, bu yıl sınava müracaat eden öğrenci sayısı 46 farklı ülkeden toplam 929 kişi oldu.

Sınav, Namık Kemal Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (NAKSEM) koordinatörlüğünde Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Uluslararası Öğrenci ofisinin katkıları ile gerçekleştirildi.

Namık Kemal Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi ve Öğretim Görevlileri tarafından oluşturulan “Sınav Soruları Hazırlama Komisyonu” öğrencilere sınavda cevaplamaları için toplam 80 adet soru hazırlandı.

Soru Kitapçıklarının basılması ve çoğaltılması işleri NAKSEM Bünyesinde bulunan baskı makinalarında geçekleştirilirken, öğrencilere sınav için gerekli olan kalem, silgi ve kalemtıraş gibi kırtasiye malzemeleri de yine NAKSEM tarafından temin edildi.

2018-YOS Sınavında; koordinatör, koordinatör yardımcısı, sınav soru komisyonu üyesi, bina sınav sorumlusu, bina sınav sorumlu yardımcısı, bina yöneticisi, salon görevlisi, yedek salon görevlisi, sınav soruları dağıtım kuryesi, güvenlik görevlisi, şoför, taşıyıcı ve binalardaki yardımcı personeller olmak üzere Namık Kemal Üniversitesinden toplam 99 Akademik ve İdari Personel görev aldı. (Haber Merkezi)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top