YARALI KÖPEK EDİRNE BELEDİYESİ BARINAĞINDA TEDAVİ EDİLDİ

118 okunma

Edirne'nin Yıldırım Mahallesi’nde çamura saplanmış olarak bulunarak Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları barınağında tedavi edilen sokak köpeği, Süloğlu ilçesine bağlı Keramettin köyünden gelen Hüseyin Çağlar tarafından sahiplenildi. Çağlar, köpeğin 200 koyununa bekçilik yapacağını söyledi.

Bir ihbarı değerlendiren Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’na bağlı ekipler, Alabaş cinsi sokak köpeğini çamura saplanmış olarak buldu. Bacaklarında ciddi yaralar bulunan sokak köpeği tedavi altında alındı. Köpek, Sokak Hayvanları Barınağı’nda görevli veterinerlerin uzun uğraşları sonunda eski sağlığına kavuştu. Süloğlu ilçesine bağlı Keramettin Köyü’nde yaşayan Hüseyin Çağlar, Alabaş cinsi sokak köpeğini çok sevdiğini belirterek, köpeği sahiplenmek istediğini söyledi.

Hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Hüseyin Çağlar, 200 koyunun olduğunu ve bunlara bekçilik yapacak bir köpek aradığını ifade etti. Köpek sahiplenmek için Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’na geldiğini belirten Hüseyin Çağlar, "Burada Alabaş cinsi sokak köpeğini gördüm. Buraya geldiğinde çok kötü haldeymiş. Veteriner hekimlerimiz tarafından tedavi edilen sokak köpeği şuanda çok sağlıklı. Adını akbaş koydum. Akbaş artık benimle birlikte yaşayacak. 200 koyunuma bekçilik yapacak. Benim de gözüm arkada kalmamış olacak. Birlikte çok iyi anlaşacağımızı düşünüyorum" dedi.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu da, “Can dostumuz buraya geldiğinde çok kötü bir haldeydi. Veteriner hekimlerimiz tarafından tüm tedavileri tamamlandı. Şimdi çok sağlıklı. Bundan sonra 200 koyuna bekçilik yapacak. Duyarlılığından dolayı Hüseyin Çağlar’a teşekkürlerimi sunuyorum. Köpek sahiplenmek isteyen herkesi de barınağa davet ediyorum. Siz de minik dostlarımızla, büyük dostluklar kurabilirsiniz” şeklinde konuştu.(dha)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top