YAYLAGÖNE MAHALLESİ DERNEĞİ, ÜRETTİĞİ ORGANİK ÜRÜNLERİ SATIŞA SUNDU

873 okunma

Malkara’ya bağlı Yaylagöne Mahallesinde faaliyete geçen Yaylagöne Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneğinin ürettiği ürünler, ilçede de satışa sunuluyor.

  Malkara Belediyesinin üreten kadınlara tahsis ettiği ve  halk tarafından da büyük beğeni ile karşılanan  Kurtuluş Parkı Satış Reyonlarında  mahalledeki kadınların yaptığı ürünler haftanın belirli günleri satışa sunuluyor.

   Yaylagöne Mahalle Muhtarı Akgül Öztürk yaptığı açıklamasında “ Yaylagöne Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği olarak  bayanlarımız kesme,  bulgur, kuskus,  el değmeden hazırlanan salça,  reçellerimiz, gübre kullanılmadan üretilen  organik kavun, karpuz, meyve, domates ve diğer bahçe ürünlerimiz Malkara Belediye Başkanımızın tahsis ettiği Kurtuluş Parkı içindeki standımızda satışa sunulmuştur. Tüm Malkara halkımızı bekliyoruz. Birde hafta sonları Cuma- Cumartesi ve Pazar günleri de Yaylagöne Mahallemize girişte bulunan alanımızda yoldan geçen vatandaşlarımıza ve çevre ilçelerden gelen vatandaşlarımıza satış yapıyoruz. Daha yeniyiz. Gelecek yıllarda internet üzerinden satış yapmaya başlayacağız.”dedi.

    Yaylagöne Mahalles kadınlarının  el emekleri büyük beğeni topluyor. (Begüm  Çalık)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top