YELKEN KULÜBÜ İLE CANKURTARAN FAALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

161 okunma

Keşan Belediyesi Yelken ve Su Sporları Kulübü Başkanı Andaç Gedik, yelken kulübü ile Keşan Belediyesi’nin cankurtaranlarının yaz sezonu faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Keşan Belediyesi Yelken ve Su Sporları Kulübü olarak Keşan Belediyesi’nin yaz sezonu için temin ettiği cankurtaranlarla birlikte yoğun bir sezon geçirdiklerini, Yelken Kulübü olarak 100’e yakın öğrencisine windsurf eğitimi verdiklerini belirten Gedik, “Bu yıl geçtiğimiz sezonlarda başlangıç ve orta seviye windsurf eğitimi alan öğrencilerimize ileri seviye eğitimlerini verdik. Bu sezon, sezonu biraz daha uzatmayı düşünüyoruz, gelecek öğrenci gruplarımız  var böylece Saros’da windsurf sezonu uzatıp bölgeye sörfçülerimizi çekmeyi planlıyoruz. Yelken kulübümüz her sezon güçlenerek büyümeye devam ediyor.” dedi. 

Cankurtaranların da Erikli ve Yayla bölgesinde yoğun bir sezon geçirdiğini, tecrübeleri ve dikkatleri sayesin de birçok boğulma olayının önüne geçildiğini belirten Andaç Gedik, kulüp hocası tarafında sevk ve idare edilen zodyak botla gelen ihbarlar ve takip sonucunda 15 yakın; deniz aracıyla denize açılan ve hava şartlarından dolayı  kıyıya dönemeyen kurtarılmayı bekleyenlere müdahale edildiğini ifade etti.

Gedik, cankurtaranlarının 20’ye yakın boğulma olayına  müdahale edip sonrasında karada ilkyardım müdahalesi yaptığına dikkat çekti. Andaç Gedik, yapılan bu çalışmalardan dolayı Yönetim Kurulu ve tatilini Erikli ve Yayla bölgesinde  geçiren tatilciler adına Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’a teşekkürlerini dile getirdi. (Haber Merkezi)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top