YENİ ATATÜRK BÜSTÜ, MALKARA’DA ALKIŞLAR EŞLİĞİNDE AÇILDI

449 okunma

Türk Kadınlar Birliği Malkara Şubesi’nin katkılarıyla yeniden düzenlenen Atatürk Büstü tören ile açıldı.

Fevzi Çakmak İlkokulu bahçesinde bulunan "Atatürk Büstü" çevre düzenlemesinin ardından yeni görünümüne kavuştu.

“TOPLUMUN DÜŞMANI CEHALET, CEHALETİN DÜŞMANI ÖĞRETMENDİR”
                                                                               (MUSTAFA KEMAL ATATÜRK)

Fevzi Çakmak İlkokulu’nda düzenlene “Atatürk Büstü Açılışı ve Bahar Şenliği Töreni” İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Çetin, Belediye Meclis Üyesi Recai Örs, Türk, Türk Kadınlar Birliği Malkara Şubesi Başkanı Belma Özsoy ve TKB Malkara Şubesi Yönetim Kurulu ve Üyeleri, Fevzi Çakmak İlkokulu Müdürü Sedat Parapan, Okul Aile Birliği Başkanı Sema Yavuz, İlçe okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve basın mensupları katıldı.

HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ KATILIMCILAR TARAFINDAN BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Atatürk Büstü Açılışı Töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Fevzi Çakmak İlkokulu öğrencileri, öğretmenleri Yonca Dırama liderliğinde hazırlamış oldukları halk oyunu gösterisini sergiledi. Sergilenen halk oyunları gösterisi katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü ve uzun süre alkışlandı.

YENİ ATATÜRK BÜSTÜ ALKIŞLAR EŞLİĞİNDE AÇILDI

Halk oyunları gösterisinin ardından Atatürk Büstünün açılışı için kurdele kesim törenine geçildi. Atatürk Büstünün kurdelesi tören ile kesildi. Yeni Atatürk Büstü alkışlar eşliğinde açıldı.

“TÜRK KADINLAR BİRLİĞİ MALKARA ŞUBESİ TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Fevzi Çakmak İlkokulu’ndan yapılan açıklamada: “Türk Kadınlar Birliği Malkara Şubesi Yönetim Kuruluna büstümüze yaptıkları destek için ve tüm misafirlerimize törenimize katıldıkları için teşekkür ediyoruz” ifadeleri dile getirildi.

Türk Kadınlar Birliği Malkara Şubesi Başkanı Belma Özsoy tören alanında yaptığı konuşmasında şunları ifade etti:

“YENİ BİR ATATÜRK BÜSTÜNE KAVUŞTUK”

“Birkaç gün önce Şehit Selim Vural Ortaokulu öğrencileriyle birlikte Kırklareli’ndeki Atatürk Evini ziyarete gittik. Bu ziyaret öncesinde okulumuza geldiğimizde Atatürk Büstü’nün biraz eskimiş olduğunu gördük. Türk Kadınlar Birliği Malkara Şubesi olarak okul müdürümüz ile görüştük. Atatürk Büstünün iyileştirilmesi, yenilenmesi noktasında karar aldık. Bunun sonucunda da yeni bir Atatürk Büstüne kavuştuk.”

TKB Malkara Şubesi Başkanı Belma Özsoy sözlerini şöyle tamamladı:

“GÜZEL YÜREKLİ ÇOCUKLAR; ATATÜRK’ÜN DEĞERLERİNE VE ONUN CUMHURİYETİNE SAHİP ÇIKIN”

“Yeter ki siz bu güzel yürekli çocuklar; Atatürk’ün ilkelerinin kıymetini bilip, o olmasaydı vatan, demokrasi, barış olmazdı düşünceleriyle Atatürk’ün ilkelerini yaşatın. Atatürk’ün değerlerine ve onun cumhuriyetine sahip çıkın. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Yeni büstümüz hayırlı ve uğurlu olsun.”

“ÖĞRENCİLER, ÖĞRETMENLERİ VE AİLELERİYLE BİRLİKTE ATATÜRK BÜSTÜ ÖNÜNDE FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ”

Yapılan konuşmaların ardından “Atatürk Büstü Açılışı ve Bahar Şenliği Töreni” okul yararına yapılacak olan yiyecek satışı ile devam etti. Tören sonrasında öğrenciler, öğretmenleri ve aileleriyle birlikte Atatürk Büstü önünde fotoğraf çektirdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top