YENİ OTOBÜS TERMİNALİ İNŞAAT ÇALIŞMALARI İNCELENDİ

208 okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesinde yapımı devam eden Süleymanpaşa yeni Otobüs Terminali'nde incelemelerde bulundu.

15 bin metre kapalı alan, 20 bin metre de açık alanı bulunan yeni Otobüs Terminali, 1 ana bina ve bir otopark alanı olmak üzere 2 yapıdan oluşacak. Terminalde bilet satış ofisleri, firma odaları, restoran, kafeterya, 150 kişilik konferans salonu, sığınak ve mekanik alanlar bulunacak. 10 bin metre kare alana sahip otopark binasında 290 araçlık kapalı otopark, lastik-tamir yağlama ünitesi, araç bakım merkezi, şehir içi minibüsleri ve belediye otobüslerinin durak ve aktarma merkezi bulunuyor. Açık alanlarda ise şehirlerarası yolcu otobüs peronları, ilçe ve köy minibüslerinin peronları, otobüs ve minibüs park alanları yer alacak.

Yeni Süleymanpaşa Otobüs Terminali'ni yerinde inceleyen ve görevli personelden son durum hakkında bilgi alan Başkan Kadir Albayrak, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Süleymanpaşa ilçesinin hak ettiği kapasitede bir terminale kavuşacağını söyledi.

Terminal incelemesinde Başkan Albayrak'a Başkan Danışmanları Şeref Çetin ve Neşat Erdoğan ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Rıfat Poyraz da eşlik etti.  (Haber Merkezi)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top