YER PİYANOSU İLGİ ODAĞI OLDU

177 okunma

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından sahil dolgu alanda kullanıma sunulan yer piyanosu Tekirdağlı vatandaşların ilgi odağı oldu.

7’den 70’e her yaştan insanın ilgisini çekmeyi başaran yer piyanosunda herhangi bir tuşa basıldığında kayıtlı şarkının diğer notasının sesi duyulurken piyanodan tuşlara basılmaya devam edildikçe ortaya keyif verici bir müzik çıkıyor.

EŞKİNAT: “ŞEHRİMİZİ GÜZELLEŞTİRMEK İÇİN HER GEÇEN GÜN YENİ KENT MOBİLYALARI YERLEŞTİRİYORUZ”

Yer piyanosunun bir başlangıç olduğunu dile getiren Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Şehrimizi güzelleştirmek için her geçen gün miladını doldurmuş şeylerin yerine yeni kent mobilyaları yerleştiriyoruz. Bu ayak piyanosu da onlardan bir tanesi. Daha güzel üretimleri de olacak, bu henüz başlangıç. Önünden her geçenin ilgisini çeken en geç ikinci geçişinde mutlaka denediği ve insanların yüzlerinin gülmesini sağlayan aynı zamanda kulağa hitap eden bir tasarım. Şehrimize hayırlı olsun.” diye konuştu.

24 tuştan oluşan yer piyanosu tuşlarına basıldıkça 2 oktav ses üretirken dayanıklılığı ve su geçirmez yapısıyla da dikkat çekiyor. (Haber Merkezi)

 

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top